Home / Kombi Arıza Kodları / Falke Kombi E02 Arıza Kodu ve Çözümü

Falke Kombi E02 Arıza Kodu ve Çözümü

Evinizde kullanmakta olduğunuz falke markalı kombiler arızalanabiliri ve tabî ki sizlerde bilgi sahibi olmak isteye bilirsiniz www.falkeservisi.net  sitemizdeki yazılı makaleler falke kombi kullanıcıların bilgi sahibi olması amacı ile yayımlanmıştır kesinlikle falke kombi teknisyenleri haricinde kombilerinize müdahale etmeyiniz.

Kullanmakta olduğunuz Falke kombiniz E02 Hata Kodu veriyor ise yüksek ısı emniyet termostatı yani limit termostat arızalı diyebiliriz. yüksek ısınma sebebi ile limit termostatının devreye girdiğini ve emniyet amaçlı kitlendiğini. Falke markalı kombi arızaya geçtiği taktirde kendisini kapatır ve çalışmaz.

İlk önce falke markalı kombinize reset düğmesine basmalı veya çevirmeli ise rest konumuna getirip 2 saniye beklemelisiniz.

Yapmış olduğunuz bu işlem sonrasında kombinin altındaki tesisat ve boruları üzerindeki kırmızı vanayı kontrol ediniz. Atındaki vana kapalı konumdaysa açınız. En az üç peteğinin giriş ve çıkış muslukları  açık konumda olmalıdır.

Kalerüfer musluklarını kontrol ettikten sonra kombiyi tekrar reset konumuna veya düğmesine basarak 3 saniye bekleyiniz. Resetleme  İşlemini  bir iki kez tekrar edin. Bu işlemlerden sopnra  falke e02 hatası devam eder ise falke servisi arayınız. 0216 639 14 24 nolu numaradan ulaşabilirsiniz..

Yukarıda bahsettiğimiz işlemler sonrasında düzelmezse; tesisat hattı tıkalı, kalorifer filtresi dolmuş olabilir. Sirkülâsyon devridaim pompası,  ana eşanjör ya da üç yollu motoru vana motoru gibi hayati parçalarda arızalanmış olabilir. Bu arızaların teşhisi veya falke kombi e02 çözümü için bizi arayabilirsiniz.

Check Also

Falke Master 05 Hatası, falke master kombi E06 arızası, falke kombi E06 arızası, falke kombi E06, falke kombi E06 Hatası, falke Hc kombi E06 arzıca kodu Falke FX kombi E06 hata kodu, Falke Kombi E06 Hata Çözümü

Falke Kombi E06 Arıza Kodu ve Çözümü

Kullanmakta olduğunuz falke markalı kombiler arızalanabiliri ve tabî ki sizlerde bilgi sahibi olmak isteye bilirsiniz www.falkeservisi.net  sitemizdeki …

Call Now Button0216 639 14 24